English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧
-->


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نخستین جلسه هفته غذا در معاونت غذا و داروی ارومیه

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه؛

دکتر حسن ملکی نژاد معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در نخستین جلسه هماهنگی برنامه های روز جهانی غذا که صبح امروز (11 مهر ) در دفتر معانت برگزار شد، گفت: با توجه به شعار جهانی روز غذا با عنوان «تغییر آینده مهاجرت، سرمایه گذاری در امنیت غذایی و توسعه روستایی» و نیز با عنایت به شعار ملی این روز در کشور با عنوان «تغییر و اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت» باید با نگاه فرابخشی و از طریق آموزش و اطلاع رسانی در بین عامه مردم، فرهنگ سازی گردد.

دکتر ملکی نژاد گفت: تغییر و اصلاح الگوی تغذیه ای در سایه کمک به ارتقاء تولیدات غذایی و آشامیدنی از نقطه نظر ایمنی محصولات و ایجاد رقابت سالم در بین تولیدکنندگان، ایجاد اعتماد در مصرف کنندگان، ارتقاء سطح آگاهی عمومی در زمینه استفاده از مواد غذایی و آشامیدنی و... محقق می گردد.

دراین جلسه که با حضور معاون غذا و دارو، مدیر و کارشناس نظارت بر مواد غذایی و مسئول روابط عمومی این معاونت برگزار شد؛ برنامه های اعلام شده توسط سازمان غذا و دارو مطرح و پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد برنامه ها و فعالیت های امسال در راستای کاهش مصرف قند، نمک و چربی، نشانگرهای رنگی تغذیه ای، برچسب اصالت، مبارزه با قاچاق کالا و ترویج و معرفی نشان ایمنی و سلامت برنامه ریزی و اجرا گردد.

گفتنی است: برنامه‌های هفته غذا از 22 تا 28 مهر در استان آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

 

 


١٤:٠١ - شنبه ١٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٩٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٢٠خروج