English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧
-->


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل کارگروه مشترک پایش سموم در محصولات تولیدی استان

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه؛

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در جلسه‌ای که روز سه‌شنبه سوم مهر سال جاری با حضور نمایندگانی از معاونت حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان و نیز معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان در محل سالن شورا این معاونت ترتیب یافت؛ با اعلام این مطلب گفت: ایمنی موادغذایی مردم خط قرمز معاونت غذا و دارو است.

دکتر جلال غفارزاده تصریح کرد: اجرای طرح پایش بقایای سموم در محصولات کشاورزی و غذایی موجب افزایش ایمنی موادغذایی در سفره غذای شهروندان می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان‌غربی گفت: اين طرح در قالب کارگروه مشترک و ابتکاری معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی با هدف سالم‌سازي محصولات کشاورزي و در راستای برنامه ملی پایش باقیمانده آفت کش‌ها، نیترات و فلزات سنگین در محصولات کشاورزی اجرا می‌شود.

دکتر غفارزاده تاکید کرد: با توجه به اینکه استان آذربایجان‌غربی قطب تولید محصول سیب درختی و انگور و فرآورده‌های آن محسوب می‌گردد، معاونت غذا و دارو ارومیه در نظر دارد با مشارکت سازمان جهادکشاورزی و سایر ارگان‌های ذیربط و انجمن‌های مردمی، به منظور نظارت و کنترل باقیمانده سموم آفت‌کش‌ها در دو محصول سیب درختی و انگور بررسی نماید.

وی گفت: متاسفانه استفاده بيش از حد سموم و کود شيميايي براي توليد محصول بيشتر، در مزارع و باغ‌هاي کشاورزي رو به افزايش است، که بقاياي سموم و کودهاي شيميايي در محصولات کشاورزي در گذر زمان می‌تواند سلامت شهروندان را دچار مشکل کند.

گفتنی است: در جلسه آتی این نشست و در مرحله اول اجرای طرح، شناسایی و ارزیابی ریسک‌ها و تعیین نقشه راه برای تهیه برنامه عملیاتی در دستور کار این کارگروه قرار گرفت.


 


٠٩:١٧ - يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٨٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٩



خروج